SP-DX Contest 2019 „Tradycyjnie inaczej”

Grupa Kontestowa „SEDINA” ( członkowie naszego radiokubu SP1PKW – WIKING w Wolinie) bierze udział w zawodach SP DX Contest z zagranicy od 2006 roku. Pierwsza wyprawa do Niemiec została zorganizowana w 2006 roku. Zespół w składzie: Waldek – SP1DPA, Krzysztof – SP1MVG, Radek – SP1O oraz Wiesiek – SP1EG uczestniczył w zawodach z Brandenburgii pod znakiem DP5E ( jak Esperanto).

Potem wyjazdy zagraniczne na SP DX Contest stały się tradycją. W ostatnich latach uczestniczyliśmy w zawodach z Morokulien (2016r.) pod dwoma znakami jednocześnie LG5LG i SJ9WL. Rok 2017 ponownie z Niemiec – Wetterberg, pod znakiem DF0SP. Od tego czasu podczas wspólnych aktywności SP/DL w Polsce używamy znaku SP0DF.

Najbliższa wspólna aktywność to RSGB IOTA Contest z Wyspy Wolin – EU-132, 27/28 lipca 2019.

Przybędzie ośmiu operatorów z Niemiec do Gospodarstwa Agroturystycznego w Łuskowie.

W roku ubiegłym aż sześciu operatorów z Polski uczestniczyło w SP DX Contest z Litwy (dzięki uprzejmości Broniusa LY5O oraz jego klubowych kolegów). Pracowaliśmy pod znakiem LY18SP. Zdobyliśmy pierwsze miejsce na Litwie i czwarte w świecie.

W bieżącym roku grupa nam się nieco rozrosła. Planujemy, iż jeden zespół (odp. SP1EG) ponownie wyjedzie na Litwę – aby jako LY19SP poprawić wynik z roku ubiegłego.

Drugi zespół kontestowy pod kierownictwem Tomka SP1IT weźmie udział w SP DX Contest

z klubu 9H1MRC w miejscowości Mtarfa ma Malcie. Wystąpiliśmy o znak kontestowy 9H6P lub 9H6SP. Czekamy na decyzję (licencję) MCA.

Wiesław SP1EG