Finał WOŚP w Wolinie

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wolinie

Już po raz trzeci członkowie Klubu Krótkofalowców WIKING w Wolinie wzięli czynny udział w finale WOŚP. …W tym roku zaprezentowano pracę amatorskiej radiostacji krótkofalowej, która zainstalowana została w sztabie WOŚP w Wolinie. Siedzibą sztabu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego przy ulicy Spokojnej. Udało się mam przeprowadzić kilkadziesiąt łączności amatorskich jednocześnie na dwóch pasmach ( 7 i 14 MHz ) przy drzwiach (zapraszająco) otwartych dla wszystkich gości WOŚP. Przy okazji można było zaprezentować sporą kolekcję sprzętu, dyplomów krótkofalarskich i czasopism o tematyce krótkofalarskiej.

Naszymi gośćmi byli uczniowie SP, osoby dorosłe i „stypendyści ZUS” czyli emeryci. Była również okazja porozmawiać o utworzeniu lokalnej sieci łączności kryzysowej, gdyż pod koniec pracy radiostacji odwiedzili nas pan Stanisław Łaszcz radny Rady Miasta Wolin oraz pan Marek Matys Wicestarosta Kamieński.