Spotkanie w latarni ARLHS POL-019

W sobotę 29 lutego w latarni morskie Świnoujście odbyło się spotkanie krótkofalowców z wyspy Uznam skupionych w radioklubie SP1ZZW oraz krótkofalowców z wyspy Wolin z radioklubu SP1PKW.

Tematem głównym spotkania była koordynacja planów pracy obu klubów w roku 2020. Ponadto omówiono sprawy związane z reaktywowaniem współzawodnictwa „Dni Aktywności SP1” w roku bieżącym i przedyskutowano sprawę współpracy z Zachodniopomorski Oddziałem Terenowym PZK. Atrakcją spotkania była bogato udokumentowana fotografiami prezentacja kol. Sławka SP1DOZ na temat działalności Grupy 3Z0LH, która od ponad dziesięciu lat zajmuje się aktywacją świateł nawigacyjnych toru wodnego Szczecin – Świnoujście. Jest to działalność w ramach programu ARLHS ( Amateur Radio Lighthouse Society) czyli Radioamatorskiego Stowarzyszenia Latarni Morskich.
Więcej na temat Grupy 3Z0LH można dowiedzieć się na stronie https://sp1pbw.pzk.pl.
Od piątku 28.02. do poniedziałku 02.03. czynne były dwie stacje amatorskie: SP0DIG Polskiej Sekcji DIG oraz 3Z0LH, która aktywowała przy okazji światło nawigacyjne POL-041 (Młyny Range Front).

Prelegent SP1DOZ
Członkowie klubów SP1ZZW oraz SP1PKW