DZIEŃ STRAŻAKA I DZIECIAKA W WOLINIE

W sobotę 26 maja odbyła się w Wolinie kolejna impreza cykliczna DZIEŃ STRAŻAKA I DZIECIAKA. Najmłodsi uczestnicy już przy wejściu dostali komplet bonów na posiłek, napoje i łakocie. Swoje możliwości zaprezentowali również strażacy z OSP w Wolinie. To było również ich święto. Oczywiście nie zabrakło i nas – krótkofalowców. Nasz namiot stał tuż przy wejściu na stadion. Byliśmy bardzo dobrze widoczni. Od dzisiaj dysponujemy własnym namiotem wystawowym, darem od Zygmunta SP1ZP. (Dziękujemy Zygmunt.)

W prezentacji naszego klubu udział wzięli:

Leszek SP1NL, Zygmunt SP1ZP, Zygmunt SQ1SDR, Andrzej (SWL) oraz Wiesiek SP1EG. Prezentowany był sprzęt krótkofalowy i UKF, czasopisma i książki o tematyce krótkofalarskiei oraz bogata kolekcja dyplomów.

Największym zainteresowaniem cieszył sie dyplom QLF. Młodzi adepci krótkofalarstwa nadawali lewą nogą teksty alfabetem Morse’a. Nie tylko najmłodsi, aktywni byli również przedstawiciele Rady Miasta Wolina. Nadawanie lewą nogą (QLF) możliwe było dzięki użyczeniu nam klucza oraz generatora przez Wojskowy Klub Krótkofalowców SP1PBW.

W dyplomy zaopatrzył nas Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK.

Następna cykliczna impreza w Wolinie odbędzie się 23 czerwca. Będą to DNI WOLINA 2018. Klub Wiking – SP1PKW zaprezentuje pracę amatorskiej radiostacji krótkofalowej a młodzi adepci krótkofalarstwa będą mieli możliwość uzyskania dyplomu „Moja pierwsza łączność”.

Do wspólnego udziału zapraszamy wszystkich krótkofalowców, nie tylko członków Wolińskiego Klubu Krótkofalowców WIKING.

Do zobaczenia lub usłyszenia w sobotę 23 czerwca.

73 Wiesław SP1EG